czwartek, 23 czerwca 2016

Mosty Dublina...

Dubliński most Ha'penny Bridge, oficjalna nazwa to Liffey Bridge, został zbudowany w maju 1816 roku. Wykonany z żeliwa, odlany w Coalbrookdale w Shropshire w Anglii.
Początkowo nazywany Wellington Bridge. Liffey Bridge pozostaje oficjalną nazwą mostu po dziś dzień, mimo że jest najczęściej określany jako Ha'penny Bridge. Nazwa ta powstała od pobieranej opłaty w wysokości pół pensa.


Każdego dnia, mijam ludzi, którzy uwieczniają to miejsce na zdjęciach. Zakochani pozostawiają tutaj symbole swojej miłości w postaci kłódek. Niestety, kłódki usuwane są przez specjalne ekipy, które dbają o to, by most nie uległ zniszczeniu.


Grattan Bridge (Irish: Droichead Grattan), to kolejny most łączący dwie części Dublina, północną i południową. Został zbudowany w 1676 roku. Jego pierwotna nazwa to  Essex Bridge.
Rok 1753 przyniósł niewielkie zmiany w przebudowie i renowacji mostu.
Po raz kolejny przeszedł zmiany w 1872 roku zmieniając również nazwę na Grattan Bridge. Ozdobiony pięknymi, żeliwnymi lampami. Przyjął nazwę po Henrym Grattanie, irlandzkim polityku i przeciwniku Unii z Wielką Brytanią.                                                                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz